22 taisyklės, kurias geriausiai išmokti kol esame jauni!
Balandžio 20 diena
Šeštadienis
Dvaraka, Vilnius
Sveiki mielieji,
Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!
Šiandien Jūsų paskaitymui taisyklės, kurias geriausiai išmokti, kol esame jauni, nes jos iš tikro palengvintų mūsų gyvenimą visam gyvenimui.
Paskaitykite:
Mes mokomės visą gyvenimą.
Vienas pamokas išmokstame vaikystėje, kitas – jaunystėje, kitas – jau būdami suaugę.
Ir tik laikui bėgant suprantame, kad gyvenimas būtų buvęs daug paprastesnis, jei kai kurios jo pamokos būtume išmokę kiek anksčiau.
Štai tos pamokos:
- Vaikystė baigiasi, kai tik uždirbate pirmuosius pinigus.
Nuo tos akimirkos tampate galimo materialinio praturtėjimo objektu kiekvienam, kuris tuo metu randasi šalia jūsų.
- Švietimo sistema pasensta tą akimirką, kai pirmą kartą atsisėdate prie savo mokslo suolo, nes ji pastatyta ant ministerijų ir departamentų inercijos ir atsilieka nuo naujų tendencijų ir naujovių.
- Reikia skaityti „nuobodžias knygas“, kurios nerekomenduojamos mokykloje.
Skaitykite be perstojo, skaitykite kuo daugiau mokomosios literatūros. Jei tokio įpročio neįgysite vaikystėje, vėliau skaitysite tik užrašus televizoriaus ekrane, kurie nesuteiks jums jokios išminties ir nepadidins jūsų intelekto.
- Pasaulio tvarka nori, kad visi liktų zombiais ir televizijos debilais.
Šalių ekonomika pastatyta ant vartojimo. Todėl kuo daugiau esate neraštingi ir labiau priklausomi nuo televizijos bei žiniasklaidos, tuo lengviau parduoti produktus ir paslaugas, kartais net ir tuos, kurių jums visai nereikia.
- Jus supantys žmonės yra informacijos šaltinis.
Išmokite bendrauti ir klausytis kitų. Vengti žmonių, laikyti juos nevertais jūsų dėmesio, reiškia ateityje nerasti klientų, draugų ar darbo.
- Gerbkite vyresnių už jus žmonių išmintį.
Klausykite vyresniųjų, net jei manote, kad jų požiūris yra pasenęs. Jų žinios grindžiamos išmintinga vertybių sistema, sukurta bėgant metams, gyvenimiška patirtimi ir loginiais ryšiais tarp problemų ir sprendimų, kurių buvo imtasi joms pašalinti.
- Pasirinkite žmones, kurie gali būti jūsų gyvenimo pavyzdžiais.
Raskite žmonių, kuriais galite žavėtis. Stenkitės juos pranokti, o tada rinkitės kitus, kurie yra vertesni.
- Drovumas yra pažangos priešas.
Neleiskite, kad emocijos trukdytų jums daugiau sužinoti apie žmones, nes tokiu atveju žmonės apie jus nieko nežinos. Ne veltui liaudies išmintis sako: „Ieškojimas yra antroji laimė“.
- Rinkitės patikimus gyvenimo bendrakeleivius.
Nekurkite gilių santykių su žmogumi, jei jums kažkas jame nepatinka. Būtent šis „kažkas“ bus jūsų praradimų priežastis išsiskyrimo atveju.
- Turite rizikuoti, kol nieko neturite.
Laikui bėgant atsiras šeima, vaikai, patirtis ir atsargumas ir jūs tapsite konservatyvesni. Jei norite priimti rizikingus sprendimus, priimkite juos, kol esate jaunas.
- Būkite šykštuoliais.
Nešvaistykite pinigų nesąmonėms, taupykite juos kam nors rimtam, pavyzdžiui, savo verslui. Tai išmokys jus visada siekti savo tikslų. Atminkite, kad pinigai yra tik priemonė, o ne tikslas.
- Tyrinėkite pasaulį.
Leiskite pinigus patirčiai. Įspūdžių džiaugsmas ir prisiminimų vertė yra didesnė nei įsigytų namų apyvokos daiktų ir drabužių vertė.
- Pinigus reikia užsidirbti.
Jokia ekonomika nepadarys jūsų finansiškai saugiu ir moraliai savarankišku. Ir visai nesvarbu, kiek uždirbate dabar – svarbiausia yra jūsų noras ir sugebėjimai užsidirbti.
- Gauti daug pinigų jaunystėje – tai kaip nelaimė.
Sėkmė jaunystėje dažniausiai lemia neapgalvotus veiksmus ir neteisingus sprendimus. Lengvi pinigai greitai dingsta, palikdami tik kartėlį ir nusivylimą.
- Mums reikia veiksmų programos.
Jei nenorite planuoti savo gyvenimo, pasiruoškite sulaukti likimo smūgių. Likimas gali padovanoti kažką ir be programos, tačiau dažnai svarbiau teisingai panaudoti dovaną nei tiesiog ją gauti. Su programa bus akivaizdžiau ir aiškiau.
- Palaikykite kūno formą.
Įpraskite mankštintis bent 15 minučių per dieną. Kūnas prie to pripras, o ir jūs pats negalėsite atsisakyti naudingos veiklos ir taip palaikysite gerą kūno formą.
- Būkite pasiruošę autonominiam režimui.
Išmokite gaminti maistą, skalbti, lyginti, apsipirkti ir pan., net jei jūsų šeimos partneris tai daro geriau nei jūs.
- Nepasitikėkite savo atmintimi.
Atminties neužtenka, kad ir kokia fantastiška ji būtų. Viską užsirašykite.
Niekada nenustokite svajoti apie kažką didesnio ir geresnio, neklausykite tų, kurie jums sako, kad laikas nusileisti ant žemės.
- Auklėjimu turi užsiimti tėvai.
Nemėginkite taisyti žmonių. Nešvaistykite jėgų veltui, ieškokite tų, kurie dar nėra išlepinti.
- Reikia būti raštingam.
Gebėjimas kalbėti sklandžiai ir tiksliai pravers, kai norėsite perteikti savo požiūrį klientams, vadovybei ar personalui.
- Gebėjimas konkuruoti.
Gyvenimas, verslas, santykiai yra labai konkurencinga aplinka. Išmokite tarp jų subtiliai laviruoti.
Anantara das išmintis:
Gyvenimas yra mokykla, o kiekviena diena – pamoka.
Kiekviena akimirka mus kažko moko ir kiekviena akimirka mus egzaminuoja.
Blogus pažymius mes gauname kiekvieną kartą, kai pykstame, nervinamės, bijome, pavydime, meluojame, kažko nepadarome, šaukiame, neapkenčiame, keršijame, pataikaujame, gudraujame ir neįsijaučiame.
Kai pas mus pasireiškia, tai kas ėda mūsų sąžinę ir patys suprantame, kad tai negerai, ateis vėl tos pačios situacijos ir dar sunkesnės, ir vėl reikės mokytis iš naujo.
Mes negalime ir niekada negalėsime pabėgti iš gyvenimo pamokų, kad ir kaip norėtume, pats likimas mus privers mokytis, taisytis, bet tobulėti.
Ir atvirkščiai, jeigu jaučiame, kad mes atiduodame save, nemeluojame, esame teisingi, įsijaučiame į žmones ir situacijas, tai reikia žinoti, kad čia tik kelio pradžia, kad mums iki tobulumo taip toli, kaip iki Marso, kad tuo nereikia džiaugtis ir didžiuotis, nes kelionė į save dar tik prasideda ir ji neturi pabaigos.
Su meile!
Jūsų tarnas
Anantara das
Noriu paremti