Kiekvieną savaitę išsirinkite penkis nereikalingus dalykus, kuriuos reikia išnešti iš namų..
Gruodžio 30 diena
Pirmadienis
Dvaraka, Vilnius
Sveiki mielieji,
Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!
Šiandien antra dalis pasakojimo apie Katsuzo Nishi (1884–1959), kuris buvo japonų inžinierius ir aikido mokytojas. 1927 m. jis sukūrė savo sveikatos gerinimo sistemą, tuo metu būdamas pirmojo metro projekto Japonijoje – Tokijo metro – technikos inžinieriumi.
Paskaitykite:
Kai ateiname pas kažką į svečius, tai namo baldai gali daug pasakyti apie jo savininką. Taigi netvarka namuose, virtuvėje ir spintose rodo, kad jame gyvenančių žmonių organizmas nusilpęs. Tai signalas, kad reikia atkreipti dėmesį į savo sveikatą: ilsėtis, daryti kūną stiprinančius pratimus.
Pailsėjus kūnui, reikia sudaryti įmanomų darbų planą tvarkai namuose atkurti. Ši veikla neturėtų jūsų nuvarginti. Pavyzdžiui, pažadėkite sau, kad šį vakarą sutvarkysite tik vieną virtuvės lentyną. Rytoj susitvarkysite antrąją. Taip pamažu sutvarkysite savo namus. Kodėl tvarka namuose tokia svarbi? Mano močiutė sakė: jei tavo spintoje tvarka, tai bus tvarka ir tavo reikaluose“, – aiškino Katsuzo Nishi.
Iš pradžių Nishi šiuos savo močiutės žodžius suvokė kaip pasaką. Tačiau vėliau įsitikino, kad jie turi prasmę. Mokslininkas pastebėjo, kad pavargęs nustojo namuose palaikyti tvarką.
Kilus chaosui iškilo ir problemų versle. Paaiškėjo, kad situacija name turėjo įtakos ir mokslininko darbinei nuotaikai. Kai Nishi pailsėjo ir sutvarkė savo namus, jis pastebėjo, kad jam tapo lengviau palaikyti tvarką savo reikaluose.
Norint palaikyti tvarką namuose, svarbu laiku atsikratyti nereikalingų daiktų. Norintiems tai padaryti, Nishi rekomendavo kas savaitę pasirinkti penkis (ar bet kurį kitą skaičių) daiktus, kurių nenaudojote keletą metų. Šiuos daiktus galima panaudoti naujai arba kam nors padovanoti. Niekam nereikalingus daiktus reikia išmesti.
Norint sukurti harmoningą energiją namuose, norint juose gyventi su malonumu, juos reikia puošti. Nishi rekomendavo tai daryti su gamtos ar pilių paveikslais, vazomis ir kitais dekoratyviniais objektais. Tokios dekoracijos namuose padeda jame gyvenantiems žmonėms jaustis patogiai ir apsaugoti.
– Apsupkite save šviežiomis gėlėmis namuose, grožėkitės jomis ir pakelkite nuotaiką. Pavyzdžiui, virtuvėje galima auginti chlorofitus, jie bus labai naudingi, nes jie sugeria kenksmingas medžiagas ir valo orą. Sukurkite harmoningą erdvę savo namuose ir tai prisidės prie jūsų sveikatos ir ilgo, laimingo gyvenimo, sakė Katsuzo Nishi.
Senovės išminčiai mokė, kad vertingiausia vieta name, tai turštuma. Visi daiktai esantys patalpoje, savo buvimu turi palaikyti erdvę, nesudarant suspausto ir užversto daiktais pojūčio. Kai namuose mažai vietos, tada žmoguje be jokios priežasties atsiranda dirglumas ir prastėja nuotaika. Tada, kai atsiranda toks pojūtis, reikia pagalvoti, kaip namuose padidinti tuščios erdvės lauką. Galima padaryti stalą, kėdes ir lovą sudedamais baldais ir juos patraukti, kai jų tuo metu nereikia.
Iš namų reikia pašalinti indus, jeigu jie yra įskilę. Tokie indai gadina jūsų nuotaiką ir sveikatą. Valgyti maistą reikia iš gražių indų. Jeigu jūsų namai tušti ir ant stalo stovi gili lėkštė, tai apie jus Japinijoje sakys: „pilni namai“. Jeigu jūsų namai visko pilni, bet nėra gražių indų, tai apie jus sakys: „namai tušti“. Jeigu saugoti indus, tai jei gali tarnauti labai ilgai ir jie gali persiduoti kitoms kartoms, kaip palikimas. Dar maloniau, kai sužinome, kad tuos indus įsigijo promočiutė. Argi iš tikro tai ne puiku?
Anantara das išmintis:
Dievas žmogui nepagailėjo galių kurti, tvarkyti, prižiūrėti, puoselėti, auginti ir tik nuo mūsų priklauso, kaip mes susitvarkysime savo namus ir visą savo gyvenimą.
Pasidarykime savo namus, nepriklausomai nuo to ar juose laikinai gyvename ar visam gyvenimui, vieta kur atgautume fizines jėgas, kur pailsėtų protas ir kur galėtume pamedituoti ar pasimelsti.
Pasidarykime namus ta vieta kur bet kažkiek jaustumėmės saugūs ir ramūs šiame šio laikino pasaulio chaose.
Atiduokime arba išmeskime tuos daiktus, kurie tikrai paseno ir kuriais mes patys jau niekada nebesinaudosime, taip atsilaisvins dalelė mūsų ir taip įtemto proto.
Bet ką pirkdami pagalvokime ar tikrai mums to daikto reikia ir kiek jis mums tarnaus, nes reklama ir socialiniai tinklai mums siūlo kiaurą parą milijonus daiktų, kurie tikrai daugelis mums yra tiesiog nereikalingų.
Su meile!
Jūsų tarnas
Anantara das
Mielieji,
šventi raštai sako, kad nėra didingesnio žmogaus gyvenime darbo už šventyklos pastatymą.
Prisidėkite savo aukomis kiekvieną mėnesį tiek kiek galite paaukoti prie naujos Dvarakos šventyklos statybos.
Jeigu galite paaukokite – 1, 5, 10, 20, 50, 100 eurų kas mėnesį ar daugiau ir taip tikrai bus įprasmintas šis Jūsų gyvenimas.
Dabar renkame aukas langų ir durų įsigijimui ir tam reikia – 18000 eurų.
Kur galite paaukoti:
DVARAKOS MIESTO KRIŠNOS SĄMONĖS RELIGINĖ BENDRUOMENĖ
LT457044060008280954
arba per PayPal
https://www.paypal.com/donate?hosted_button_id=URH9ETP88NLFS
Jūsų tarnas
Anantara das
Noriu paremti