Senovės išminčiai sakė, kad vertingiausia namuose yra tuštuma…
Gruodžio 29 diena
Sekmadienis
Dvaraka, Vilnius
Sveiki mielieji,
Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!
Šiandien pasakojimas apie Katsuzo Nishi (1884–1959), kuris buvo japonų inžinierius ir aikido mokytojas. 1927 m. jis sukūrė savo sveikatos gerinimo sistemą, tuo metu būdamas pirmojo metro projekto Japonijoje – Tokijo metro – technikos inžinieriumi.
Paskaitykite:
Žiūrėdami į svetimą namą, mes galime sužinoti ne tik apie juose gyvenančių žmonių charakterį, įpročius ir mintis, bet ir suprasti šeimos narių sveikatos būklę bei jų gyvenimo trukmę.
Nishi yra savo sveikatos sistemos autorius. Ją sudaro rekomendacijos, ką valgyti, ant ko miegoti, kokius pratimus reikia atlikti norint palaikyti ir pagerinti sveikatą.
Savo darbuose mokslininkas atkreipė dėmesį į dar vieną svarbų veiksnį, turintį įtakos mūsų gyvybingumui ir sveikatai – būsto pasirinkimą ir jo sutvarkymą. Ir čia Nishi nieko nesugalvojo. Jis rekomendavo savo pasekėjams vadovautis taisyklėmis, kurių Japonijoje laikomasi šimtus metų.
Jis sakė: – Venkite tų namų ir butų, kuriuose žmonės dažnai serga.
Japonijoje visada kreipiamas didžiulis dėmėsys į gyvenamosios vietos pasirinkimą. Todėl pirmoji Nišos rekomendacija yra konkrečiai susijusi su šiuo klausimu.
Jei žmogus gyvena geroje vietoje, jam bus lengviau pasiekti ilgaamžiškumą ir gerovę, – sakė mokslininkas. Tokių vietų yra kiekviename mieste, kiekviename kaime. Kaip juos atpažinti? Pasak Nišos, palankiose gyventi vietose žmonės mažiau serga ir gyvena ilgiau, čia įvyksta mažiau nelaimingų atsitikimų.
– Yra žinomas atvejis, kai kai kurie vieno kaimo gyventojai dažnai sirgdavo ir trumpai gyvendavo, o likę kaimo gyventojai buvo sveiki ir gyveno ilgiau. Vėliau paaiškėjo, kad tų gyventojų, kurie dažniau turėjo sveikatos problemų, po namais tekėjo požeminė upė ir tai neigiamai paveikė namų gyventojus, tokį pavyzdį pateikė Nishi.
Nishi rekomendavo pasirinkti vietą gyventi pagal toje vietovėje augančius medžius. Jei medžiai auga tiesiai ir turi sveiką lapiją, tai reiškia, kad vieta yra palanki žmonėms. Jeigu medžiai pasvirę, kreivos formos arba visai neauga šioje vietoje, vadinasi, vieta gyventi nepalanki.
– Venkite tų namų ir butų, kuriuose žmonės dažnai serga. Taip pat geriau rinktis namą, pastatytą ant kalvos, o ne žemumoje. Jūsų namai turėtų būti apšviesti saulės mažiausiai šešias valandas per dieną. Saulės šviesa yra tokia svarbi sveikatai, kad Japonijos teismai beveik visada palaiko gyventojus, reikalaujančius uždrausti statyti namą, kuris užstoja saulę nuo kitų gyventojų, sakė Nishi.
Pasak Nishi, namas turėtų būti pastatytas iš natūralių medžiagų. Jei žmogus persikelia į būstą iš betoninių sienų, geriau jo sienas dekoruoti medžiu arba kambarius apstatyti baldais iš natūralių medžiagų. Esant galimybei, taip pat reikėtų užapvalinti visus namo kampus, o durų angas padaryti išlenktas – taip išsaugosite namo gyventojų gyvybingumą.
Norėdami išlaikyti sveikatą, turite atkreipti ypatingą dėmesį į baldų aukštį. Pavyzdžiui, jei nuolat tenka pjaustyti maistą ir gaminti ant stalo, kurio aukštis yra 86 centimetrai, laikui bėgant atsiras nugaros skausmai ir sumažės kaklo slankstelių paslankumas. Todėl optimalus kepimo stalo aukštis, Nišos teigimu, turėtų būti 96 centimetrai.
Tęsinys sekančiame dienoraštyje…
Anantara das išmintis:
Vedos sako, kad namas, tai antras moters kūnas ir kaip atrodo butas ar namas galima spręsti apie moters sveikatą.
Mes veikiame savo būstą savo mąstymu, kalbomis, veikla ir analogiškai mūsų būstas veikia mus atiduodamas tai, ką mes duodame jam kasdien.
Yra keturių rūšių būstai, kuriose mes gyvename ir atitinkamai nuo to kaip mes jose gyvename, jie veiks mus.
Pirmas būsto tipas, kuriame gyvena žmonės ir bus nelaimingi, tai būstas neišmanyme.
Būste kur vyrauja neišmanymas, žmonės nesitvarko, nesiprausia, vartoja alkoholį, rūko, miega kartu su gyvūnais.
Tokiame būste pastoviai visi gyventojai bus nelaimingi, pyksis tarpusavyje ir sirgs.
Antro tipo būstas yra būstas aistroje.
Toks būstas pagrįstas išoriniu blizgesiu, be vidinės dvasios.
Tokiame būste gyventojai gyvens įtampoje, nepailsės, skubės, neturės tarpusavyje gilaus vidinio ryšio ir visas dėmesys bus kreipiamas į parodymą, kad namas ar butas yra geriausias iš visų kitų, nekreipiant dėmesio į šiltus santykius.
Trečio tipo būstas, kuriame gyvena žmonės yra dorybės būstas.
Tokiame būste vyrauja paprastumas, natūralumas, švarumas. Žmonės tokiame būste neskuba, nesiginčija, vienas kitam padeda, išklauso, užjaučia, priima ir noriai vaišina svečius, nevartoja alkoholio, nerūko, nesikeikia, klauso klasikinę muziką.
Ketvirto tipo būstas – tai trancendentinis būstas.
Jis toks pat, kaip ir dorybės būstas, tik kaip priedas, kad tokiame būste gyventojai užsiima dvasine praktika, tai reiškia jame kasdien jie meldžiasi.
Tokiame būste ant sienų kabo Dievo ar šventųjų paveikslai, skamba dvasinė muzika ir aukojamas Aukščiausiajam maistas.
Pagal tai koks mūsų vidus ir mūsų sąmonė, atitinkamai mes taip ir gyvensime.
Linkiu apsigyventi dvasiniame būste…
Su meile!
Jūsų tarnas
Anantara das
Mielieji,
šventi raštai sako, kad nėra didingesnio žmogaus gyvenime darbo už šventyklos pastatymą.
Prisidėkite savo aukomis kiekvieną mėnesį tiek kiek galite paaukoti prie naujos Dvarakos šventyklos statybos.
Jeigu galite paaukokite – 1, 5, 10, 20, 50, 100 eurų kas mėnesį ar daugiau ir taip tikrai bus įprasmintas šis Jūsų gyvenimas.
Dabar renkame aukas langų ir durų įsigijimui ir tam reikia – 18000 eurų.
Kur galite paaukoti:
DVARAKOS MIESTO KRIŠNOS SĄMONĖS RELIGINĖ BENDRUOMENĖ
LT457044060008280954
arba per PayPal
https://www.paypal.com/donate?hosted_button_id=URH9ETP88NLFS
Jūsų tarnas
Anantara das
Noriu paremti