Vienas mėnuo arba 4 savaitės, kurios visiškai pakeis jūsų gyvenimą!
Balandžio 21 diena
Sekmadienis
Dvaraka, Vilnius
Sveiki mielieji,
Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!
Šiandien Jūsų paskaitymui planas, kaip pakeisti savo gyvenimą.
Kaip ir kiekvienas planas, jis nėra tobulas. Aš jį radau internete. Jį pasidalino viena psichologė trenerė, tačiau jį pritaikius tikrai galima susikurti savo planą ir pradėti gyventi kitaip, jeigu dabartinis gyvenimas Jūsų netenkina.
Žinoma kažkas iš Jūsų gyvena „laimingai“ pagal savo ritmą, pažiūras ir galimybes, tačiau yra tūkstančiai žmonių, kurie tikrąją žodžių prasme „dūsta“ nuo gyvenimo.
Taigi šis planas jiems.
Jeigu mes nepatenkinti savo gyvenimu, patikėkite niekas už mus nieko nepadarys ir be mūsų pačių gyvenimo nepakeis.
Visur reikia bandyti patiems.
Paskaitykite:
Veiksmingos instrukcijos, kaip per vieną mėnesį arba 4 savaites pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę kiekvienoje srityje.
Įsivaizduojate tik mėnuo laiko ir jūs galite pradėti gyventi kitaip…
Iš viso – mėnuo.
Visiems, kurie laikosi žemiau pateikto plano, gyvenimas gali pasikeisti taip, kad po mėnesio savęs neatpažinsite.
Taigi, kiekvienai plano savaitei yra trys užduotys, kurias turite įdiegti į savo gyvenimą. Ir taip reikia pragyventi visą mėnesį. Idealiu atveju galima ir ilgiau, bet dėl to jūs patys turite nuspręsti.
- savaitė. KŪNO IR PROTO VALYMAS
- Ankstyvas kėlimas.
Reikia atsikelti prieš 6 val. ryto.
Iš karto atsiranda laiko sau, kurio per dieną niekada neužtenka. Rezultatas – taika ir tyla, galite nesiblaškydami užsiimti savo reikalais, kol jūsų šeima miega. Tai idealus laikas rytinėms praktikoms, sureguliuoti kūną, kad pragyventi šią dieną 100%.
Tinginystė ir nenoras anksti keltis visai nėra nuovargio rodiklis. Tai gali būti rodiklis, kad mes nenorime gyventi savo gyvenimo. Kam keltis iš lovos – dar vienas niūrus rytas, kamščiai, darbas… Gerai, jei pirma mintis butų „greitai rytas – nauja diena!“?
Sutikite, vargu ar su tokiu jausmu anksti keltis bus problema. Taigi, paaiškėja, kad tai veikia abiem kryptimis. Gyvenimas žaidžia visomis spalvomis ir blizgučiais – ryte lengvai pašoksite. Arba… Ryte lėtai kelsitės – ir gyvenimas sužibės!
2) Lengvesnė mityba.
Būsimiems pokyčiams mums reikės milžiniško energijos kiekio. Ko gero, dabar tai išleidžiama tam, kad mūsų organizmas būtų normaliai funkcionuojantis, nepaisant alkoholio įtakos, cigarečių, sunkaus riebaus maisto, kepinių, saldumynų… Kiekvienas turi savo šių silpnybių sąrašą, kurį reikia bent jau pamatyti. Tiksliau, išbraukti iš savo gyvenimo.
Galite pasirinkti mitybos tipą, kuris jums atrodo tinkamas. Aš tikiu vegetariniu ir žaliavalgišku maistu. Tačiau vieną dalyką žinau tikrai: alkoholis, traškučiai, saldūs gazuoti gėrimai, perdirbtas maistas, greitas maistas netelpa į jokią sveikos mitybos koncepciją. Todėl viso to reikėtų atsisakyti.
Sumažinkite porcijas ir nepersivalgykite prieš miegą. Jeigu kažkas neaišku klausykitės savo kūno balso arba klauskite mitybos specialisto. Svarbiausia neapkrauti savęs per sudėtingomis toksinų šalinimo ir virškinimo procedūromis. Priešingai, verta kiek įmanoma savo kūną prižiūrėti ir saugoti, maitinant jį lengvu, sveiku, skaniu maistu. Jis bus laimingas, o jūs turėsite jėgų veikti.
3) Sportas.
Tai yra mano mėgstamiausia veikla ir sportas turi būti įtrauktas į persitvarkymo programą. Nepavargsiu kartoti – fizinio kūno tonusas ir sveikata yra būtina dvasinės sveikatos sąlyga. O judėjimas, kaip žinome, yra gyvenimas. Taigi, norint pažadinti gyvybę (ir dvasią) pavargusiame kūne, reikia jį išjudinti!
Kūną galite išjudinti bet kokiu būdu, kuris jums tinka. Mano pasirinkimai yra joga, bėgimas ir šokiai. Stenkitės kasdien daugiau judėti bet kokia forma: šokite prieš veidrodį, kai ruošiatės į darbą; atsisakykite lifto ir lipkite laiptais; eikite į sporto salę ar dar kažkur.
- savaitė. ERDVĖS, REIKALŲ IR APLINKOS VALYMAS
- Erdvės valymas.
Išmeskite viską kas nereikalinga! Jeigu perdėsime į antresoles, tai nesiskaito, reikia išmesti, o ne save apgaudinėti. Įvedame tvarką visuose kampuose, ant visų stalų, visose spintelėse, visose vietose. Pagalvokite – kiekvienas daiktas jūsų namuose užima ne tik dalelę vietos, bet ir dalelę jūsų energijos. Kiekvienas, net ir pats mažiausias! Ar ji to verta? Vienu metu mane toks būdas nuviliojo, kad beveik visus daiktus išnešiau į šiukšliadėžę. Palikite tik tikrai naudingus ir reikalingus dalykus, kurie jus džiugina, įkvepia, kuriuos mylite.
Reikia dar visur nušluostyti dulkes ir išplauti grindis.
- Reikalų ir įsipareigojimų tvarkymas.
Pagalvokite, kiek metų planuojate mokytis anglų kalbos. Kiek laiko žadate nuvažiuoti pas savo artimuosius? Kiek reikalų iš savo Naujųjų metų plano per daugelį metų perkėlėte į kiekvieną naują sąrašą? Prisiminkite visus panašius pažadus, kuriuos davėte sau ir kitiems. Ir nuspręskite, ką su jais daryti. Tiesą sakant, yra dvi galimybės: (1) tai padaryti, (2) atsisakyti jų visam laikui, išbraukti iš sąrašo visam laikui.
Bet jei negalite išbraukti savo artimųjų, tai rytoj tiesiog juos aplankykite, bet nežadėkite sau, kad aplankysite. Darykite viską ką planavote daryti, o ne neškitės atsakomybės ir nepasitenkinimo savimi naštą.
- Aplinkos valymas.
Nutraukite visus santykius, kurie traukia jus atgal ir sukelia depresiją. Atsisakykite bendrauti su tais, kurie visada kritikuoja ir yra viskuo nepatenkinti. Su tais, su kuriais nebeliko nieko bendro. Su tais, iš kurių nėra ko mokytis. Ir išmokite pasitraukti, išmokite pasakyti „ne“. Leiskite sau būti „nedėkingam“, „nelabai išauklėtam“, „išprotėjusiam“, „kalė“ – jei tai yra laisvės kaina. Išimtis yra tėvai. Su tėvais turite užmegzti santykius, kad ir kaip sunku būtų.
3 savaitė. PLANAI, TIKSLAI IR SVAJONĖS
1)Užsirašykite ir įgyvendinkite planus.
Kaip tik tam reikalui yra praėjusios savaitės darbų sąrašas. Ar jums jis patinka? Ar tai džiugina, nuteikia entuziastingai ir norisi iš karto pasiraitoti rankoves? Jei ne, galbūt norėsite išbraukti dar kelis dalykus iš ten? Arba – juos padaryti ir tada išbraukti? Abiem atvejais patirsite jėgų ir noro gyventi antplūdį. Ir taip pat – baigti rašyti tai, kas viduje viską priverčia sustingti iš laukimo. Prisiminkite, ką mylėjote ir ar mylėjote kažkada. Nepamirškite planuoti ne tik darbų ir pinigų, bet ir poilsio, laiko su draugais ir artimaisiais, laiko sau (šitą tašką visi visada pamiršta). Reikia parašyti planą, kurį nori įgyvendinti, nuo kurio drebės keliai, niežės rankas. Viskas – vienu metu. Parašykite knygą iš savo gyvenimo, kurią jums pačiam būtų įdomu skaityti. Ir prie šios knygos pridėkite konkrečius terminus ir konkrečius veiksmus.
- Neįtikėtinų dalykų sąrašas.
Vis dar tai praktikuoju ir kaskart vis drąsiau (nors atrodytų, kur jau?). Jis susideda iš to: parašykite savo svajonių, kurios niekada neišsipildys, sąrašą. Reikia parašyti sąrašą tokių svajonių, kad jų įgyvendinimas atrodytų visiškai neįmanomas. Tai gali būti svajonė apie pasaulio viešpatavimą ir norą įkopti į Everestą (o tau jau 89 metai). Nieko nebekritikuokite ir įsivaizduokite, kad visos pasaulio galimybės yra jums po kojomis, tereikia spragtelėti pirštais. Yra laiko, pinigų, bet kokių reikalingų ryšių, yra visi talentai, kurių reikia. Ir pagalvokite ko norėtumėte?
- Planuokite kasdien.
Kiekvieną vakarą parašykite kitos dienos planą. Trumpas, apytikslis, bet koks – bet planas turi būti. Svarbiausia parašyti planą iš vakaro. Net jei kitą dieną niekada neprisiminsite šio plano egzistavimo, jūsų produktyvumas gerokai padidės. Patikrinta! Ir dar vienas dalykas: nepamirškite pažvelgti į pasaulinį planą ir užduokite sau klausimą – ar judate link ten? Ir kur? Ar jūs apskritai kur nors judate? Ir kodėl?
4 savaitė: PRAPLEČIAME RIBAS
- Stenkitės gyventi kitaip.
Mažiausiose detalėse. Eikite į darbą nauju maršrutu. Eikite į nepažįstamą kavinę ar labai brangią parduotuvę. Išbandykite naują sporto šaką. Pabandykite padaryti tai, ko dar niekada nedarėte. Kasdien, darydamas įprastus darbus, paklausk savęs – ką dabar galiu padaryti šiek tiek kitaip? Turite susikurti įprotį išbandyti naujus dalykus, palaipsniui paliekant pramintą kelią.
- Išeikite iš savo komforto zonos.
Žinoma, visi ankstesni punktai, jei juos tikrai įvykdėte, jau yra gera išeitis iš komforto zonos. Bet čia mes eisime toliau, Pažiūrėsime į akis savo baimėms. Ir ne tik žiūrėsime į baimes, bet su jomis kovosime.
Ar bijote aukščio? Eikime šokti parašiutu. Jei bijome viršininko, mes einame pas viršininką su naujais racionalizavimo pasiūlymais. Jei bijome nepažįstamų kompanijų, eikim į renginį, į nepažįstamą kompaniją. Ir vienas, kad nepasislėptume po pokalbiais su savo artimaisias. Ir mokomės tokiomis ypatingomis sąlygomis.
Ką manote – tik dirbti? Tik ilsėkitės su privalomu išėjimu iš namų, privalomu interneto išjungimu ir visada vienas. Ir privalomas (ir sąžiningas!) atsiliepimas sau. Kas tai buvo? Kaip sekėsi, kokie pokyčiai įvyko? O kaip po viso šito gyventi toliau?
Tai, kas jūsų laukia šio kelio viduryje (nesakau pabaigoje, nes tai begalinis kelias), viršys tavo lūkesčius. Darydami šiuos (paprasčiausius!) dalykus kasdien, integruodami juos į savo gyvenimą, pajusite harmoniją, visagalybę, pamatysite šviesą tunelio gale ir kelią, kuris parodys teisingą kelią. Ir laikui bėgant tai pavirs keliu. Skamba pretenzingai, bet tai tiesa – ji tokia pretenzinga draugė.
Anantara das išmintis:
Panašų planą aš pats taikau savo gyvenime.
Kodėl?
Todėl, kad kitaip neįmanoma būti laimingu, nes šis pasaulis mus įsuka į tą kasdienybės ratą – darbas – namai – darbas ir iš mūsų išsunkia visą gyvybinę ir kūrybinę galią.
Šiame aukščiau pateiktame plane trūksta dar vieno ir tikriausiai svarbiausio dalyko – tai maldos.
Malda duoda jėgų sielai, nes kitaip protas bet kokiu atveju pavargs ir neras sau vietos nei dieną, nei naktį.
Įtraukite į savo gyvenimo planą dar ir maldą. Nors šiek tiek, nors kelias minutes, nors vieną sakinį, nors vieną padėką Dievui, Dangui, Absoliutui, kam tik norite, bet kažkam kasdien padėkokite.
Linkiu pradėti vėl viską iš naujo ir tai Jums pasiseks, pamatysite.
Su meile!
Jūsų tarnas
Anantara das
Noriu paremti