Sausio 8 diena
Sekmadienis
Dvaraka, Vilnius
Sveiki mielieji!
Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!
Rytų filosofijoje daug kalbama apie švarumą.
Tačiau švarumas yra ne tik kūno švarumas, bet ir sielos, minčių, veiksmų tyrumas.
Šios 7 paprastos rytietiškos švaros taisyklės gali būti labai naudingos kiekvienam iš mūsų.
Paskaitykite:
1. „Rankų švarumas“. Ši taisyklė reiškia, kad žmogui nereikia imti iš šio pasaulio nieko per daug. Neįmanoma pasipelnyti iš kito žmogaus. Jei pinigai buvo skirti ne jums, o jūs juos gavote apgaule ar gudrumu, tai jūsų kūne ir gyvenime atsiras parazitų ir problemų.
2. „Švarios ausys“. Ši taisyklė reiškia, kad neturėtumėte klausytis išsigandusių, piktų ir nervingų žmonių, o taip pat reikia saugoti savo klausą nuo apkalbų ir tuščių kalbų.
3. „Akių tyrumas“. Ši taisyklė reiškia, kad neturėtume užteršti savo regėjimo pavydu ir geismu tuo, ką turi mūsų artimas. Nereikia susitepti savo akių stebint smurto ir žiaurumo scenas. Stebėdami pasaulio tobulumą ir jo spalvų spindesį savo akis reikia laikyti švaroje.
4. „Burnos švara“. Ši taisyklė reiškia, kad nereikia teršti savo burnos nešvankia kalba ar daugžodžiaujant. Blogos kalbos labai teršia kūną ir patį žmogaus gyvenimą.
5. „Kūno ir drabužių švara“. Ši taisyklė reiškia, kad kūnas ir drabužiai turi būti švarūs. Reikia būti atidiems savo išvaizdai. Savimi reikia rūpintis taip, kad patiems būtų malonu žiūrėti į save.
6. „Minčių grynumas“. Ši taisyklė reiškia, kad visos neigiamos ir nemalonios mintys apie save, požiūrį ir savęs apribojimus yra bereikalingas minčių švaistymas. Reikia jų atsikratyti, palikti vietos pozityvioms ir kūrybingoms idėjoms.
7. „Sielos ir širdies grynumas“. Ši taisyklė reiškia, kad žmogaus siela yra tyriausias ir šviesiausias dalykas, kurią jis turi. Nereikia leisti sau nepaisyti jos raginimų. Jei gyvenime vadovausimės jos patarimais, tai tada eisime mums palankiausiu keliu. Reikia visus mylėti ir nieko nereikalauti mainais. Meilė savaime yra laimė.
Anantara das išmintis:
Apie gėrį, meilę ir tarnystę savo artimui kalba visos religijos, visi senovės filosofai ir išminčiai, apie tai liudija savo gyvenimu visi šventieji, bet visais laikais tik nedaugelis žmonių laikėsi tų taisyklių, kurios iš tikro gali laimingu padaryti kiekvieną žmogų.
Kiekviena gyva būtybė dvasiniame lygmenyje yra švari, skaisti ir pasiruošusi tarnauti Dievui ir visai aplinkai, tačiau papuolusi į materialų pasaulį ji užmiršta savo paskirtį ir visą gyvenimą pašvenčia pasitenkinimui.
Bet koks materialus pasitenkinimas gyvąją būtybę atveda prie kančių ir vargšė gyva būtybė nesupranta, kad kančios priežastis yra jos pačios neteisingas mąstymas ir jos pačios neteisinga veikla.
Norint išvengti kančių reikia mokytis tarnauti Dievui ir kiekvienai gyvai būtybei visą gyvenimą, kiekvieną dieną, kiekvieną valandą ir kiekvieną akimirką, tik taip gyva būtybė gali grįžti į savo pradinį lygmenį – amžinybę, žinojimą ir palaimą.
Su meile !
Anantara das
Noriu paremti