,

Čanakja Pandito išmintis

Dienoraštis

Vasario 1 diena
Trečiadienis
Dvaraka, Vilnius

Sveiki mielieji!

Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!

Šiandien noriu pasidalinti senovės išminčiaus Čanakja Pandito išmintimi, kuri tinka bet kurio amžiaus ir bet kokio luomo žmonėms.

Čanakja Pandito išmintis

370 metais prieš Kristų, Indijoje, Taksilos mieste gimė garsus brahmanas ir mokytojas Čanakja panditas.

Po savęs Čankja panditas paliko traktatą, kuris vadinasi „Čankja sutra“, kuriame jis kelią politikos ir moralės klausimus visų laikų žmonėms.

Paskaitykite ir pamatykite kokie tai svarbūs klausimai nudienos mūsų gyvenime.

Per tuos du tūkstančius metų niekas nepasikeitė ir viskas dabar yra aktualu, kad buvo aktualu ir tada.

Aforizmai:

1. Net išminčius nusimena, bendraudamas su bepročiu, mokydamas kvailą mokinį ir gyvendamas su besibarančia žmona.

Paaiškinimai:

a) Bendraudamas su bepročiu išminčius nusimena todėl, kad toks žmogus negirdi ir neįsiklauso į jokią išmintį, manydamas, kad jis viską žino ir pats su viskuo susitvarkys.

Išminčius žino ir mato, kad toks beprotis kenčia šiame gyvenime ir kentės sekančiame gyvenime, todėl išminčiui gaila tokio žmogaus, tačiau supranta, kad ne jo jėgoms pakeisti tokio žmogaus gyvenimą.

b) Mokydamas kvailą mokinį, išminčius nusimena, nes supranta, kad mokinys taip ir nesupras visų mokymų esmės ir pasiliks prie savo nuomonės, gyvenimo stiliaus ir tokio mokinio gyvenimas praeis veltui.

Kvailų mokinių būna dviejų tipų:

– daug ego ir tik savimi pasitikintis mokinys;
– pati mokinio prigimtis neleidžia suvokti mokymo esmės.

c) Gyvendamas su besibarančia žmona, išminčius nusimena todėl, kad supranta jog pyktis alina žmonos psichiką, kaupiasi nematomos fizinio kūno ligos, iš šeimos traukiasi sėkmė, ramybė ir džiaugsmas.

Iš tikrųjų tikras išminčius niekada nenusimena, nes jis mato visur sielą ir supersielą ir supranta visų reiškinių priežastis.
Tikro išminčiaus sąmonė visada būna Dievuje, todėl jo neveikia jokios materialios gamtos gunos ir jis visada randasi dvasinėje realybėje ir visada tarnauja Dievui.

2. Besibaranti žmona, klastingas draugas, įžūlus tarnas ir gyvenimas su gyvate ne kas kita kaip mirtis.

Paaiškinimai:

a) Besibaranti žmona – tai tikra savos šeimos laimės griovėja, kas ir prilygsta mirčiai. Žinoma čia kalba eina apie mirtį, jeigu vyras įvykdo visas savo kaip vyro pareigas.

Kai žmona barasi dėl savo kažkokių tai egoistinių poreikių ji iš šeimos išvaro patį Viešpatį Narajaną. Ir tada šeima netenka globėjo ir saugotojo.

Jeigu žmona labai barasi, tai pas ją pradės vystytis įvairios mirtinos ligos.

b) Klastingas draugas – tai žmogus, kuris išoriškai atrodo patikimas ir geras, tačiau viduje bendraujantis dėl kažkokių tai egoistinių išskaičiavimų.

Atėjus kažkokiam sunkiam išbandymui, toks draugas gali įbesti į nugara net peilį.

d) Įžūlus tarnas – tai žmogus be jokio nuolankumo. Toks žmogus laiko save lygiaverčiu savo šeimininkui, nors jos statusas visuomenėje ar erudicija yra daug žemesnė.

Toks žmogus visada žemins savo šeimininką kitų akivaizdoje ir ginčysis su šeimininku, dėl kiekvieno menkniekio.

e) Gyvenimas su gyvate irgi tolygus mirčiai, nes gyvatė bet kada gali įgelti šeimininkui ar kažkuriam šeimos nariui.
Su gyvate neįmanoma niekada susitarti. Ji visada bus gyvatė.

Sėkmės!

Jūsų tarnas
Anantara das

Jeigu Jus mano veikla ir paskaitos įkvėpė pradėti keisti Jūsų gyvenimą į gerą, jeigu padėjo išspręsti Jūsų asmenines ar šeimos problemas ar dar kokiu nors būdu Jums pagelbėjo ir jeigu už tai jaučiate dėkingumą, galite paremti mano veiklą. Aš būsiu Jums labai dėkingas, o paaukotos lėšos padės pasikeisti ir kitų žmonių gyvenimams.
Noriu paremti
Dalintis

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *