,

Ką gali šventas žmogus?

Ką gali šventas žmogus?

Balandžio 3 diena

Trečiadienis

Vrindavanas, Indija

Sveiki mielieji,

Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!

Šiandien Jūsų paskaitymui legenda – istorija, kuri buvo būdinga visam viduramžių pasauliui.

Paskaitykite.

XIII amžiaus pradžioje mažą Italijos miestelį Gubijų, Umbrijoje, Perudžos provincijoje, ant Ingino kalno šlaito ištiko baisi nelaimė.

Kaip pasakoja legenda, jo apylinkėse atsirado vilkas – žmogėdra, draskantis žmones, todėl niekas nedrįso išeiti už miesto sienų.

Tačiau kaip tik tuo metu Gubijaus mieste gyveno vienuolis, kurio apranga – skudurai, surišti sena virve – ne kartą kėlė miestiečių įžūlias šypsenas.

Būtent šis elgeta vienuolis nusprendė sutramdyti baisųjį žvėrį.

Vienuolis išėjo už miesto sienos ir ilgai netrukus, vilkas buvo čia pat ir jau ruošėsi šokti ant naujos aukos – vienuolio.

Tačiau tą pačią akimirką drąsus vienuolis padarė kryžiaus ženklą ir pasakė: „Ateik čia, broli Vilke. Kristaus vardu įsakau tau daugiau  niekam nekenkti“.

Ir vilkas klusniai priėjo ir atsigulė prie žmogaus kojų, kaip avinėlis.

– Broli Vilke, – pasisuko vienuolis į baisųjį žvėrį, – aš tau siūlau gyventi taikoje su žmonėmis.

Pažadu tau, kad šios šalies žmonės maitins tave kiekvieną dieną, kol gyvensi tarp jų, kad niekada nekęstumei bado, nes žinau, kad viską ką tu darei, darei iš alkio“.

Kaip susitarimo ženklą, vilkas ištiesė dešinę leteną.

Nuo tada prijaukintas žvėris gyveno Gubijaus mieste ir tapo nuolankus kaip kačiukas.

O tas drąsus vienuolis buvo Pranciškus Asyžietis – katalikų šventasis, kuris per savo gyvenimą padarė daugybę stebuklų.

Anantara das išmintis:

Seni laikai skiriasi nuo dabartinių, kaip ir dabartis skirsis ateityje nuo ateities įvykių ir aplinkos.

Kas dabar mums yra normalu ir priimtina, ateityje atrodys, kaip gili senovė, todėl mus neturėtų stebinti įvykiai prieš kelis šimtus ar tūkstančius metų, kurie jau nebetelpa į mūsų vaizduotės rėmus.

Visoje Žemės ir šios Visatos istorijoje prasišviečia patys kilniausi žmogiško šventumo aspektai, kai jie susiduria su grubumu, jėga, smurtu ir neteisybe.

Per sunkumus gimsta šventieji ir kankiniai, kurie keičia šio pasaulio prigimtį, kurie atneša žinojimą, kaip mums tarpusavyje reikia elgtis, kiek reikia vienas kitam atsiduoti ir tarnauti.

Šlovė visiems šventiesiems ir Pačiam Viešpačiui!

Su meile!

Jūsų tarnas

Anantara das

Kas norite pastoviai gauti mano dienoraščių išklotines, užsiregistruokite šioje nuorodoje.

https://contribee.com/anantara-das-vedos-visiems

Jeigu Jus mano veikla ir paskaitos įkvėpė pradėti keisti Jūsų gyvenimą į gerą, jeigu padėjo išspręsti Jūsų asmenines ar šeimos problemas ar dar kokiu nors būdu Jums pagelbėjo ir jeigu už tai jaučiate dėkingumą, galite paremti mano veiklą. Aš būsiu Jums labai dėkingas, o paaukotos lėšos padės pasikeisti ir kitų žmonių gyvenimams.
Noriu paremti
Dalintis

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *