,

Vaikai irgi moka būti gerais mokytojais!

Vaikai irgi moka būti gerais mokytojais!

Gegužės 17 diena

Penktadienis

Dvaraka, Vilnius

Sveiki mielieji,

Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!

Šiandien Jūsų paskaitymui ir supratimui, kad vaikai nėra paprasti vaikai, jie iš tikro gali mus pamokyti ir mandagumo, ir subtilumo, ir gerumo bei dar kitų gerų dalykų.

Paskaitykite:

Viena mergaitė paprašyta mamos nupirkti maisto produktų, nuėjo į turgų.

Pardavėja, nekreipdama dėmesio į gana jauną klientę ir beplepėdama su drauge apie paskutines pasaulio naujienas, visai netyčia, visiškai to nenorėdama, į mergaitės indelį įpylė ne augalinio aliejaus, o grietinės.

Mergaitė nesuglumusi pasakė visiškai nevaikišku tonu:

– Aš jūsų prašiau, įpilti į mano stiklainį augalinio aliejaus, o jūs…

Pardavėja, staiga persijungusi į mergaitę ir pamiršusi draugę, paraudusi iš pykčio, nuėjo į sandėlį, išplovė stiklainį ir drebančia ranka nervingai paėmė samtį ir į išplautą švarų indą įpylė augalinio aliejaus.

Mergaitė tyliai paėmė stiklainį ir, įkišusi mažytę rankelę į krepšį, išėmė lygiai tokį patį, švarų, stiklinį, litrinį indelį ir padavė pardavėjai su žodžiais:

– O čia – grietinei..

Anantara das išmintis:

Mums, suaugusiems reikia išmokti pamatyti asmenybę ne tik suaugusio žmogaus asmenyje, bet ir vaiko formoje ir net dar daugiau.

Reikia suprasti, kad kiekvienoje gyvybės formoje, egzistuojančioje šioje Visatoje yra individualios sielos ir jos visos yra asmenybės.

Kiekvienas šuo, kiekviena katė, kiekvienas medis, kiekvienas paukštelis ir visos kitos gyvosios būtybės yra individualios, o tai reiškia, kad kiekviena skiriasi savo išvaizda, balsu, elgesiu ir savo charakteriu.

Todėl mes turime mokytis gerbti kiekvieną gyvybės forma, bet nesitenkinti ją, neeksploatuoti jos, nemėgdžioti jos ir nenaikinti jos, nes jos visos yra sukurtos paties Aukščiausiojo ir Jos priklauso tik Jam.

Todėl, vaikai sakoma yra suaugusiųjų mokytojai, nes mūsų požiūris į juos, mūsų elgesys su jais, parodo kiek mūsų viduje yra kantrybės, švelnumo ir pačios meilės.

Su meile!

Jūsų tarnas

Anantara das

Jeigu Jus mano veikla ir paskaitos įkvėpė pradėti keisti Jūsų gyvenimą į gerą, jeigu padėjo išspręsti Jūsų asmenines ar šeimos problemas ar dar kokiu nors būdu Jums pagelbėjo ir jeigu už tai jaučiate dėkingumą, galite paremti mano veiklą. Aš būsiu Jums labai dėkingas, o paaukotos lėšos padės pasikeisti ir kitų žmonių gyvenimams.
Noriu paremti
Dalintis

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *