, , ,

Gyvenimo vertė

Gruodžio 11 diena
Pirmadienis
Vrindavanas, Indija

Sveiki mielieji!

Pasidalinkite šiuo dienoraščiu su savo draugais, kad ir jie gautų žinias, kurios Jus padarė daugiau suprantančiais ir sugebančiais!

Šiandien vieno žmogaus istorija, kuri pamokys mus šiek tiek labiau vertinti gyvenimą.

Paskaitykite, ką pasakoja vienas žmogus:

Prieš kelias dienas, o tai buvo savaitgalis, anksti prabudau ir saugodamasis, kad nieko nepažadinčiau, nuėjau į virtuvę.

Išsiviręs arbatos tyliai įsijungiau radiją.

Bandydamas rasti ką nors įdomaus, pradėjau perjungti kanalus.

Staiga mano dėmesį patraukė aksominis pagyvenusio vyro balsas.

Jis kalbėjo apie kažkokią „tūkstančio kamuoliukų“ teoriją.

Šiek tiek pagarsinau ir atsilošiau kėdėje.

– Tarkime, – pasakė vyras, – tu esi labai užimtas žmogus. Ir netgi uždirbi daug pinigų. Bet tu iškeiti savo gyvenimą į pinigus ir nebeturi laiko artimiesiems ar draugams. Esu daugiau nei tikras, kad tau nereikia dieną ir naktį dirbti, kad sudurtumei galą su galu. Tu tiesiog nori patenkinti savo troškimus. Ir kuo daugiau pinigų turi, tuo didesni tavo poreikiai ir tuo daugiau norisi daugiau ir geriau, ir tas procesas niekada nesibaigs. Tai užburtas ratas ir nesibaigiantis alinantis ciklas.

Kartkartėmis verta savęs paklausti: „Ar man tikrai reikia šio naujo daikto, dėl kurio nemačiau savaitę ar mėnesį baltos šviesos? Ar dėl to verta praleisti pirmąjį dukters pasirodymą scenoje ar sūnaus rungtynes per futbolo varžybas?

Štai kas man nutiko vieną kartą – ši istorija man primena, kas gyvenime yra tikrai svarbu. Ir jis papasakojo „tūkstančio kamuolių“ teoriją:

– Vieną dieną atsisėdau ir paskaičiavau: vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė – 75 metai. Taip, vieniems skiriama daugiau, kitiems mažiau, paimkime vidutinį statistinį rodiklį – 75 metai. Padauginkite 75 iš 52 (savaičių skaičius per metus). Pasirodo, tai yra 3900 – tiek mes turime savaičių ir tiek sekmadienių savo gyvenime. Tuo metu man jau buvo 55 metai. Tai yra, aš jau pragyvenau 2900 savaičių. Man liko tik tūkstantis savaitgalių.

Po to aš nuėjau į žaislų parduotuvę ir nusipirkau 1000 mažų plastikinių kamuoliukų. Paėmęs stiklainį supyliau juos visus į jį. Ir kiekvieną sekmadienį po vieną išimdavau ir išmesdavau. Pastebėjęs, kaip mažėjo kamuoliukų skaičius, pradėjau daugiau dėmesio skirti tikrosioms gyvenimo vertybėms ir tai, kas iš tiesų svarbu.

Žinai, nėra stipresnės priemonės, kaip stebėti, kaip mažėja tau skirtų dienų skaičius! Tada supranti, kiek laiko praleidžiame visiškai nenaudingai ir netgi darydami žala patiems sau.

O dabar norėčiau su jumis pasidalinti savo paskutine šios dienos mintimi, prieš eidamas apkabinti savo mylimą žmoną ir eidami pasivaikščioti į parką.

Šįryt iš stiklainio ištraukiau paskutinį rutuliuką..

Todėl kiekviena sekanti diena man yra likimo dovana. Esu dėkingas likimui ir savo meile bei džiaugsmu stengiuosi pasidalinti su artimais žmonėmis. Manau, kad tai vienintelis teisingas gyvenimo būdas. Aš nieko nesigailiu. Tikiuosi, kad mano patirtis jums kažkaip padės. O dabar atsisveikinu su jumis, sudie.

Aš susimasčiau apie tai. Tikrai, kaip paprasta ir protinga. Šiandien planavau eiti į darbą – reikėjo atlikti projekto pakeitimus. Ir tada galvojau eiti į klubą ir susitikti su kolegomis. Tačiau vietoj to padariau visai ką kita: užlipau į viršų ir pabučiavau dar miegančią žmoną.

– Brangioji, atsibusk. Važiuojame šiandien su vaikais į gamtą.

– Kažkas nutiko? – sunerimusi paklausė žmona.

– Ne, nieko ypatingo… Tiesiog taip seniai praleidome savaitgalį su visa šeima. Ir dar vienas dalykas – eikime į parduotuvę. Man reikia nusipirkti plastikinių kamuoliukų…

Išmintis:

Mes tikrai nepajusime, kaip greitai prabėgs mūsų visų gyvenimas, todėl mūsų gyvenimas turi ypatingą vertę.

Šventraščiai sako, kad nieko nėra vertingesnio už žmogaus gyvenimą, jeigu jis gyvena žmogiškai.

Gyventi žmogiškai reiškia laikytis Dievo nurodymų ir mylėti visas gyvas būtybes kokios formos jos bebūtų.

Gyventi žmogiškai reiškia gyventi dėl kitų.

Gyventi žmogiškai reiškia kas benutiktų tą dieną, kurią gyveni reikia priimti visą širdimi, kaip meilės apraišką vienokia ar kitokia forma.

Su meile!

Jūsų tarnas

Anantara das

Jeigu Jus mano veikla ir paskaitos įkvėpė pradėti keisti Jūsų gyvenimą į gerą, jeigu padėjo išspręsti Jūsų asmenines ar šeimos problemas ar dar kokiu nors būdu Jums pagelbėjo ir jeigu už tai jaučiate dėkingumą, galite paremti mano veiklą. Aš būsiu Jums labai dėkingas, o paaukotos lėšos padės pasikeisti ir kitų žmonių gyvenimams.
Noriu paremti
Dalintis

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *